Zavolajte nam +421908666419

Zavrieť (x)

CBD PHARMA ZLÍN - KONOPNÁ MÚKA 500g

Konopná múka je vyhľadávanou zložkou potravy pre bezlepkovú diétu a predovšetkým pre športovcov vďaka spektru aminokyselín. Možno ju použiť pri každom pečení a varení. Potraviny z konopného semienka sa radia medzi "superpotraviny" vďaka obsahu nenasýtených mastných kyselín, proteínu, vitamínov a minerálov. Konopná múka obsahuje 30% proteínu, ktorý je zložený z 20 aminokyselín, z toho 8 je esenciálnych, ktoré si ľudské telo samo nevie vytvoriť a získava ich z potravy. Konopný proteín sa skladá z dvoch globulárnych typov proteínov - edestínu a albumínu. Albumín je taktiež obsiahnutý vo vaječnom bielku, edestínu nájdeme len v potravinách z konope a je pre ľudské telo veľmi prínosný. Je to biologicky aktívny proteín, bohatý na esenciálne aminokyseliny, ktorý telo využíva na budovanie protilátok a enzýmov. Svojou štruktúrou je podobný globulínu - ľudskej krvnej plazme.

Použitie:

Konopnú múku môžeme nahradzovať klasickou múkou na pečenie a varenie až do 30% celkového množstva múky v pokrme. Možno ju použiť do musli a dezertov, k zjemneniu omáčok a zahustenie polievok i zeleninových pokrmov. Na pohľad má múka zeleno-hnedú farbu a hrubšiu štruktúru. V pokrmoch potom ucítite špecifickú orieškovú chuť.

Niečo viac

Naša múka je 100% český výrobok. Konopné semienko, z ktorého sa múka vyrába, odoberáme výhradne od českých poľnohospodárov. Semienko v našej výrobni najskôr za studena vylisujeme, aby sme Vám mohli ponúknuť panenský konopný olej. Výsledkom lisovania je konopný olej a konopné výlisky. Výlisky u nás na mlynu pomelieme a preosejeme a tým vznikne múka. Toto celé prebieha v našej certifikovanej výrobni v Zlíne. Vďaka tomu máme pod palcom celý proces a ručíme za najvyššiu kvalitu.

Výživové údaje v 100g:

  • Omega 3 - pre kardiovaskulárne zdravie
  • Omega 6 - pre funkciu mozgu, zdravie kostí a metabolizmus
  • Kyseliny GLA a DHA - pre vývoj orgánov
  • Proteín: 66% adesin
  • 33% albumín - 20 aminokyselín z toho 8 esenciálnych
  • Vitamíny: E, B1, B2
  • Minerály: horčík, vápnik, železo, draslík, niacín, riboflavín, tiamín

Obsahuje nerozpustnú vlákninu, ktorá napomáha čistenie hrubého čreva a správnemu fungovaniu tráviaceho traktu

Obsahuje ideálne množstvo fosforu, ktorý prispieva k vývoju kostí, zubov a udržania hodnoty PH telesných tekutín.

CBDPHARMA-M1
98 položky

Vlastnosti produktu

Hmotnosť
500g

VYSKÚŠAJTE TIEŽ

Naše ďalšie obľúbené produkty

Iné produkty

1 ďalší produkt v rovnakej kategórii: