Zavolajte nam +421908666419

Zavrieť (x)

CBD PHARMA ZLÍN - MAKOVÁ MÚKA 500g

Maková múka vzniká vylisovaním makových semien, čím sa zbaví tuku. Nieje to preto rovnaký produkt ako mletý mak. Maková múka obsahuje až o 30% viac živín než mletý mak. Mak pochádza od českých farmárov. Kvalita českého maku sa radí medzi svetovú špičku. Dá sa tiež použiť ako plnohodnotná náhrada klasickej múky. Výhodou je, že je bez lepku a vďaka nízkemu obsahu sacharidov je vhodná pre low-carb diety. Mak je tiež dôležitým zdrojom vápnika. V porovnaní s mliekom ho obsahuje až 12x viac. Získaný vápnik je navyše lepšie strebateľný.

Maková múka je bohatá aj na ďalšie minerály. Napríklad v makovej múke nájdeme vysoký obsah horčíka, železa a medi. Železo a meď sú dôležité pri tvorbe červených krviniek. Železo tak isto pomáha predchádzať svalovým problémom. Horčík pomôže uvoľniť svaly je známy aj pre účinky lepšieho spánku.

Použitie:

Maková múka poslúži ako plnohodnotná náhrada klasickej múky. Upečiete z nej buchty, koláče ale aj chlieb, zahustíte polievku a omáčky a je vhodná do rôznych kaší. Maková múka má čierno-šedú farbu. Má jemne sladkú vôňu.

Výživové údaje v 100g:

Energetická hodnota: 1644 kJ / 398 kcal

Tuky: 10g z toho nasýtené mastné kyseliny: 1g

Sacharidy: 10g z toho cukry 4g

Vláknina: 30g

Bielkoviny: 36g

Soľ: 0,0g

Zloženie: Vylisované semená maku modrého.

PHMAK-1
100 položky

Vlastnosti produktu

Hmotnosť
500g

Iné produkty

1 ďalší produkt v rovnakej kategórii: